تبلیغات
حرف دل - سرود عشق
تاریخ : شنبه 9 اردیبهشت 1391 | 12:33 ب.ظ | نویسنده : عاشق

عده ای رو دیدم که سرود عشق میخونن و دم از عاشقی میزنن اما هنوز معنی عشق رو نمی دونن،عشق بیچاره رو تبدیل میکنن به یه زنجیر که به پاهای همدیگه میبندن و مانع پیشرفت هم میشن،حسودی های بی مورد،گیر دادن های الکی،محدودیت هایی که برای هم ایجاد میکنن و فک میکنن که این کارها به خاطر عشق و علاقه ای هست که به طرف مقابلشون دارن،در صورتی که از نظر من این مورد بیشتر اسمش جنونه تا عشق،درست نمیگم؟چون تنها آزادی واقعی در دنیا عشقه. یه نوشته ای رو توی یه کتاب خوندم که خیلی برام جالب بود،نوشته بود:

عاشق هم باشید،اما عشق را به بندی بر پای یکدیگر بدل نکنید،بزارید تا عشق دریایی باشد خروشان در میان سواحل ارواحتان،با هم بخونید و پای کوبی کنید و شاد باشید،اما حریم تنهایی یکدیگر را پاس دارید،همونطور که تارهای عود از هم جدایند گرچه یک نغمه را می سرایند،دل هاتون رو به هم بدید نه آزادیتون رو،چون دستای زندگی فقط گنجایش قلباتون رو داره،در کنار هم بایستید،اما نه اونقدر نزدیک،همنطور که ستون های معبد دور از هم پابرجایند،و درخت بلوط و سپیدار زیر سایه ی هم رشد نمیکنند.

عشقی خوبه که چشمامون رو به روی حقایق باز کنه،از نظر من این اشتباهه که فک کنیم عشق آدمو کور میکنه،عشق چشم آدمو به روی زیبایی ها و روشنی ها باز میکنه،با عشقه که زندگی معنی و مفهوم حقیقی پیدا میکنه.همیشه دوست داشتم با عشق زندگی کنم چون معتقد بودم که آرامش و آزادی حقیقی در عشق نهفته است.

عاشق این متنم که می گه:آیا ممکن است قلبی عاشق باشد و هرگز تسلیم نشود؟بسوزد و هرگز ذوب نشود؟آیا در آرامش خواهید بود آنگاه که هراس طوفان در دل دارید،اما تسلیمش نمی شوید؟آیا همدمی را می پذیرید که نه برده ای می خواهد و نه تن به بردگی می دهد؟آیا اگر قلب و جانم را به شما بسپارم بی آنکه صاحب من شوید مرا از آن خود می دانید؟

جمله زیباییه نه؟

 

برچسب 1 :آیا تو همان مردی هستی که اشتباهات خود را مشروع می داند،اما اشتباهات همسرش را نابخشودنی؟ اگر چنین است تو هم از آن دسته وحشیانی که در غارها زندگی می کردند و برهنگی اشان را با تاریکی می پوشاندند.

یا که شوهری وفاداری که همسرش در کنار اوست،و همه ی اندیشه ها،شادی ها و پیروزی هایش را با وی شریک است؟ اگر این چنینی،تو از آنانی هستی که در سپیده دم،پیشروی ملتی است که به سوی طلوع عدالت،خرد و بیداری گام بر می دارند.

 

برچسب 2 :خدارو شکر می کنم که مهدی از گروه دومه،دوست دارم عشقم.

 mouse code

كد ماوس

mouse code

كد ماوس